| Dany9274bdh a întrebat:

Buna, fetita mea are 2 saptamani si de ieri de după amiază când mănâncă lapte praf de la prima înghițitură vomita dar și cănd este alăptat de mama sa face la fel si ma îngrijoreaza si faptul ca aseară a vomitat si pe nas. După ce s-a liniștit de tot se îneacă singura fără să mănânce și are respirație înceată când doarme și câteodată se și sufocă in somn. Imi cer scuze dacă nu ati inteles dar sunt îngrijorat si nu am cuvinte sa ma exprim

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Duce-ti copilul la spital, ca nu poate respira, de aceea se ineaca si vomita, cand trage laptele, ori se sufoca in somn.

| MaryMaria333 a răspuns:

Posibil sa aiba cv probleme de sanatate. Nu mai astepta. Duceti'o la doctor pana nu o sa se agraveze situatia. Toate cele bune!

| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu ea la medic. Nu e bine ce i se intampla.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca erai cu adevarat ingrijorat vorbeai cu un medic nu intrebai pe TPU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur are voie lapte praf? Poate nu are aer.Si de unde stii ca se sufoca in somn cum ai aflat asta? E normal sa respire lent un copil in comparatie cu adultii. Problemele la plamani si stressu ii fac pe adulti sa resprie repede.
Si il mananca, nu il bea, nu-l faceti cu apa?