| Barber_Chris_1976 a întrebat:

Bună, fiicei mele de 8 ani i-a apărut pe vârful limbii așa ca o pată albă. Nu e mare dar sper să nu mai crească și mă întreb ce ar trebui să fac? Să merg la medic pentru că după cum văd nu o deranjează încă.
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Infectie bacteriana!
Mergi cu ea la medicul de familie sa-i faca un examen bucal.

| anonimg a răspuns:

Mergi la medic cu ea. Dacă pata va crește sau nu, trebuie să fie cercetată de medic.

| Abi96 a răspuns:

Clar,întrebarea asta nici n-ar fi trebuit pusă. Luati copilul și consultați medicul de familie! Nu este ceva grav doar ca pe parcurs dacă nu ii va trece după tratament va avea probleme cu tot ce o sa mănânce.Multa sănătate!

| mihaelamiha00 a răspuns:

Incearca si pune glicerina. O gasesti in farmacie.