| kikirikikikiki a întrebat:

Bună. Ginecologii sunt și nutriționiști?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gandeste-te cu ce se ocupa fiecare si vezi daca au legatura intre ele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deunde scoti intrebarile astea tîmpite?

| sierra1 a răspuns:

Da, așa cum un medic poate fi și pilor, un pilot poate fi și scafandru, un vânzător e și cumpărător

| Goete a răspuns:

Anul 2 la Facultate si ceva te face sa crezi ca un ginecolog e si nutritionist? Poate avea cineva doua pregatiri, de ginecolog si de nutritionist - dar altfel intre *** si gura singura legatura e sexul oral

| Brizbriz a răspuns:

Partial, orice doctor care nu e nutritionist, are obligatia sa stie daca un aliment nu iti face bine, de ex. un ginecolog o sa te ia la p*l* RAU, daca afla ca bei, fumezi, droguri, etc. in timp ce esti insarcinata (produce malformatii congenitale fatului)

in plus, daca e interesat, iti spune ce sa nu mananci sau bei in timpul sarcinii, stiu ca anumite ceaiuri pot produce avort spontan, daca sunt luate in prima saptamana de sarcina

| Iote a răspuns:

Nu. Nu nutritionist.
Dar fiecare medic stie ce alimente sunt permise sau interzise pentru bolile din domeniul sau. Altfel, tratamentul ar fi degeaba. Pentru ca unele alimente inhiba unele substante din medicamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Yparisa a răspuns:

Nu.