| kyrky a întrebat:

help me.am o mare problema. a inceput sa mi se umfle o masea.si acum sunt sarbatorile si nu mai am cum sa ma duc la un doctor.nu vreau sa am asa maseaua de revelion.antibiotice am luat. dar degeaba.niste leacuri babesti ceva stiti? funda crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drstomatolog a răspuns:

Pliculete de ceai puse pe gingia de langa dinte, cuisoare (planta) sfaramate tot pe acolo, clatiri cu apa cu sare, daca nici cu antibiotic nu a trecut e destul de clar ca incepe sa devina grava situatia

3 răspunsuri:
| rammlied a răspuns:

Leacuri babesti... nu stiu. Incearca augumentin, daca e severa problema(te doare tot timpul), daca nu mai bine ia amoxicilina pentru tratarea infectiei, si ia ketonal pentru a calma durerea(cel putin la mine in 10 minute disparea pentru ore bune). Nu sunt medic sa iti recomand asta, dar cel putin tratamentul asta l-am luat eu. PS: Nu lua medicamentele ca pe bomboane(ketonalul 1 la 8 ore, augumentinul 1 la 12 ore).
Sper sa te ajute.

| vanessa_9752 a răspuns:

Naspa.am aceeasi problema:-s

| Mihaela a răspuns:

Pai, pune pe un betisor spirt, si tine-l la masea. Mie imi trecea.
Sper ca te-am ajutat! Succes, si sper sa-ti treaca. Sarbatori fericite!