| AbcdefghijklC a întrebat:

Iau midiana zilnic ( anticonceptionale) din data de 7 luna aceasta, am ajuns deja la pilulele colorate si inca nu mi-a venit ciclul, nu prea are logica pentru mine chestia asta, adica din moment ce iau pentru prima data, si începi cu pupilele albe nu are cum sa iti vina ciclul peste 3 saptamani... Eu nu prea inteleg cum funcționează chestia asta, poate cineva sa imi explice, va rog? (Si nu am avut contact sexual de cand iau pastilutele).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Despre (presupuse) complicatii si nedumeriri intreaba-ti medicul care ti-a prescris tratamentul cu acele anticonceptionale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionalele se iau din prima zi a ciclului menstrual. În fiecare zi, la aproximativ aceiași ora. După terminarea pastilelor(21) ai 7 zile pauza pana începi următoarea cutie de pilule. În aceste 7 zile, vei avea menstruația (sângerarea)