| anonim_4396 a întrebat:

ieri am mancat pizaa si am combinat cu cola si de atunci o inceput sa ma doara burtasad n-am putut dormi azi noaptesad
ce sa iau sa nu ma mai doarasad nu ma simt in stare sa merg la medicsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Ia o ranitidina sau un nospa

| Vizitiul a răspuns:

O ridiche sau un castravete murat, asa ma dreg eu dupa o noapte plina de alcool, ma debarasez de-o eventuala senzatie de voma.

| silver19 a răspuns:

Nospa!

| elena a răspuns:

Ceai de pojarnita/sunatoare sau de menta, daca ai diaree, Saprosan pastile, dupa indicatia farmacistului, poate chiar si un somnifer sa te relaxeze si consulta un medic.
Un sfat: in viata ta sa nu mai bei cola, este cea mai toxica bautura racoritoare de pe piata.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un ceai de muşeţel îndulcit cu miere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia o bucata de carne cruda proaspata si pune-o intr-un pahar cu cola seara inainte de culcare. Dimineata uita-te la culoarea carnii respective:e VANATA. Asa arata ficatul tau dupa ce bei cola, si matele tale si tot. Cola este otrava(nici fanta nu e mai prejos), asta o stiu de la medic. Nu mai bea cola ca vei ajunge la medic. Iti place sistemul sanitar romanesc cumva?