| GeorgiaCat a întrebat:

Ieri mi-am facut un pierce singura in buza, intrebarea mea este in cat timp se vindeca si ce este normal sa se inample si ce nu :* Merci (sper ca e o categorie corecta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu este normal sa te doara mai mult de o saptamana, sa se umfle, inroseasca sau sa se faca o besicuta (alba, aproape ca un cos) pe langa zona gaurii. Durerea trebuie sa fie tot mai mica pe zi ce trece, nu trebuie sa te doara sau durerea sa se accentueze. Asta ar insemna infectie.
Sanatate!

| GeorgiaCat explică (pentru CuriousStuff):

Momentan este umflata si ma doare foarte putin, de fapt nu e durere e... o jenalaughing e ceva nou acolo si am o senzatie ciudata, dar nu ma doare. A fost rosu doar primele 10 minute dupa ce am bagat pierce, dupa a fost ok. Merci de informatie :*

1 răspuns: