| Bianncax a întrebat:

Buna, ieri mi-au aparut un fel de bubite foarte foarte mici, nu foarte multe, in zona decolteului. Credeti ca e un motiv de ingrijorare sau or sa treaca de la sine? Tin sa precizez ca am tot folosit o lotiune de corp (pe care n-am mai folosit-o pana acum) cu ulei de argan si poate e din cauza ei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ai alergie la lotiunea aceea. Nu te mai da cu ea si iti va trece

| romeo78 a răspuns:

Da, poate fi motiv de îngrijorare dacă cresc în volum, schimbă culoarea! Igienă, haine curate și poate trece!
Dacă nu, la medic urgent!

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este alergie la acea lotiune sau uleiul de argan este deja expirat si ranced.

| Bizon95 a răspuns:

Spala-te cu sapun dezinfectant
dupa care da cu o crema dezinfectanta/calmanta cu PH neutru
eu ma dau cu:
https://produse.herbalife.ro/nutritie-externa/herbal-aloe/gel-calmant
imi trece in 20min

daca nu trece atunci numai doctorul te poate ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa pielea aia sa respire. daca te imbraci in bluze de supraelastic sau nylon, sau chiar si bumbac daca e prea cald, si iti blochezi porii cu creme tampite si parfum cat cuprinde, pielea nu mai respira si blochezi porii.
Si de acolo si bubitele, ca nu mai respira pielea.

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Probabil o alergie la el sau o iritatie de la material, schimba hainele si curata zona si vezi maine daca este mai bine

| Bianncax explică:

Multumesc tuturor, am renuntat la acea lotiune (oricum nu o folosisem de multe ori) si au trecut