| Bogdan_9316 a întrebat:

Ieri pe la ora 15:30 ştiu că am mâncat ceva dar nu mi-a picat bine. Şi de-aseară pe la ora 20:33 am început să am dureri în zona abdominală şi prin partea dreaptă. Aseară am adormit dar am dormit liniştit şi nu mă mai durut acum parcă mă doare nu stiu: (
Mă tem foarte tare să nu am apendicită. Şi vreau să spun că am stat întins pe pat şi am ridicat uşor piciorul drept şi am pus mâna în zona dreaptă, dar nu mă doare absolut deloc.

Am mai păţit eu aşa dar mi-a trecut. Dar acum mă tem şi mai tare. Numa nu mă simt liniştit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe un ceai de gălbenele cu sunătoare, brânză slabă de vaci, covrigei, pâine prăjită.
Pa, pa.

| pietrean a răspuns:

Cred ca ai o indigestie, sau ceva la colicist(fiere). Apendicita este in stanga, colicistul este sub ficat, in dreapta.Stresul are efect asupra colicistului.Acum depinde si de alte simptome:daca vomiti verzui este de la fiere, daca ai diaree, febra, ai facut indigestie de la mancare.Bea ceai de sunatoare,neindulcit,manaca ceva usor, o supa pui cu legume. Poti merge si la o farmacie sa intrebi, explicand simptomele sau daca te simti FOARTE RAU, mergi la urgente, la spital.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mergi la medicul de familie.
Bea ceaiuri, mananca paine prajita, fructe, cat mai usor.
Te pup!

| Gabriel643 a răspuns:

Teama ta este normala, desi, sunt si alte motive:mancand repede te doare in zona abdominala, mai sunt si alte motive cunoscute pe care nu le cunosc.Nu-ti pierde din fire, gandeste-te pozitiv, incearca sa uiti de asta, in caz normal ar trebui sa mergi la doctor.Dar multe persoane se tem sa se duca pentru ca se tem ca o sa aiba vreo boala, eu te sfatuies sa gandesti pozitiv si sa mergi la doctor. Sper ca te-am ajutat

| andreea123andreea a răspuns:

Ar fi bun un ceai de musetel este cel mai recomandat pentru ca distruge paraziti intestinali.Si eu am patit asa si datorita lui m-am simtit FB!

| andreea123andreea a răspuns:

Nu te teme inearca asta:
_dimineata pe stomacul gol bea ceai de sunatoare cu paine prajita daca nu merge du-te la doctor.