| Tourniquet a întrebat:

Imi apar multe cosuri pe fata, nas, frunte pe toata portiunea fetii chiar si in spranceana. M-am saturat de cosuri! Am si fata grasa! straight face. Aveti vreun remediu natural impotriva cosurilor? Eu citisem pe site ca cica e buna pasta de dinti chatterbox. ca usuca cosurilor. straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| campanario a răspuns:

Pasta de dinti usuca daca o aplici pe cos direct insa atentie! ca pot sa ramana urme :( Propie experienta :D. Evita cremele, pentru ca ele nu fac decat rau, pe mine ce m'a ajutat foarte mult, era zeama de lamaie:). Se aplica la doua sau trei zile pe tenul curat, si nu se lasa mult! pentru ca usuca prea tare.Alt remediu ar fi, drojdie de bere (eu am folosit pulbere ) inmuiata in apa si facuta asa ca o masca, dupa care se aplica pe ten. Eu folosesc mult aceasta drojdie pentru ca e buna in orice! Iti dau un articol pentru ca sa te informezi;) Succes :) http://www.pcfarm.ro/articol.php?id=27

| Gospell a răspuns:

Cumpara de la farmacie crema sebo-reglatoare.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Mergi la un dermatolog. El iti va recomanda o crema-tratament potrivita problemei tale.

Eu imi fac masca cu argila sau ma spal cu sapun Dove si apoi imi dau cu o lotiune de la Avon pentru cosuri.Si nu prea mai am:)

Citeste si aici : http://www.eva.ro/......-4091.html
Succes:*

| eugem35 a răspuns:

Anti conceptionale sunt foarte bune tile recomanda medicul iti garantez ca o sa scapi de ele suta la suta.

| johnny_1840 a răspuns:

Da, ia un pliculetz de bicarbonat de sodiu si masezi fata usor cu aceea sare da usor sa nu ranesti fata, dai dimineata si seara!

| rebb a răspuns:

Pai le usuca dar nu face prea mult bine.
spala-te pe fata cu un gel pentru fata si apoi foloseste o crema hidratanta.
aa poti sa storci o lamane in ceva si sa te dai cu zeama pe fata...la inceput o sa te simti cam ciudat, dar te obisnuiesti.big grin

| slayer666 a răspuns:

Recomand cu caldura clearogen. E cel mai bun. pe langa faptul ca scapi de cosuri, te ajuta sa le si previi.
uite iti dau si site-ul: http://www.clearogen.ro
Sper sa te ajute cel putin cat m-a ajutat si pe mine.;)

| akind a răspuns:

Cel mai bine mergi la un dermatolog. in functie de gravitatea lor, iti poate recomanda spre exemplu un sapun special (sebamed) pe care sa il folosesti o data pe zi, o crema (izotrexin sau retin a) pe care sa o aplici seara, cam dupa 3 ore dupa ce ai utilizat sapunul. la mine a functionat. repet: mergi al dermatolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Zineryt.winkingLa mine a functionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand mibazon(de la farmacia veterinara) pentru ca are mai mult antibiotic decat alte creme...nu au fost inregistrate cazuri cu reactii adverse.eu il folosesc si dupa doar o zi se vad rezultatele. da-te seara dupa ce te speli pe fata si dimineata spala-te iar.ai grija cum dormi, ca pateaza.merita sa incerci.(eu am dat 6 lei)

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Iți recomand sa folosești un gel medicinal cu ulei pur de arbore de ceai anti-acnee de la Thursday Plantation.
Tratamentul cu gelul medicinal il am de la un doctor dermatolog foarte bun iar cu ajutorul produselor am reușit sa scap de coșuri si puncte negre.