| nicknamed a întrebat:

Buna,imi doresc mult un bebelus, mi-a intirziat ciclul o saptamana, am facut 2 teste de sarcina si ambele au avut un rezultat pozitiv. Intrebarea este:pot fi intr-adevar insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Felicitari! esti o viitoare mamica, testele indica o sarcina, ginecologul iti va confirma daca este asa

regis
| regis a răspuns:

Puteai sa ne spui simplu: Yeeee, sunt insarcinata...

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand nu faci copiii de capul tau.TREBUIE facute analize de sange pentru depistatarea virusulor hepatici sau a altor boli pe care le poti transimite bebelusului!
Apoi ai facut testul mult prea devreme!
Repeta textul la timpul potrivit!
Ciclul poate intarzia din mai multe motive.
In orice caz, daca doresti un bebelus, TREBUIE, sa-ti vizitezi ginecologul!

| nicknamed explică (pentru Fatamuntilor):

Si cind e timpu potrivit, dupa cite zile de la intirziere?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru nicknamed):

Cam doua saptamani, Ai aici ce te-ar interesa. http://www.sfatulmedicului.ro/......rcina_1326
Dar tine minte! Oricate sfaturi ai primi pe internet tot medicul confirma o sarcina!
E bine sa tii minte data ultimei mestruatii!

| MiruD a răspuns:

Da. Esti insarcinata.
Numai bine!

| IngerCazator a răspuns:

Normal! Tia intarziat si ciclul ai factu si testele de sarcina si tiau iesit pozitive!
O sa ai un bebe felicitari :*

| Charm a răspuns:

Ai postat aceeasi intrebare de 2 ori. In prima ai spus ca au iesit negativ si aici ca pozitiv. Deci pozitiv sau negativ? Treaba e simpla. O liniuta inseamna ca nu si doua inseamna ca da. Nu e foarte greu... (scuza-mi nesimtirea daca ti s-a parut ca am fost asa)

| nicknamed explică (pentru Charm):

Stiu,din graba am scris si am gresit, am vrut sa sterg intrebarea numai ca nu s-a prea primit. pozitive au iesit

| Fatamuntilor a răspuns (pentru nicknamed):

Nu trebuie sa stergi (oricum intrebarea ramane pe site ca,, anonima''. Poti edita.

| Charm a răspuns (pentru nicknamed):

Ok. Pai, eu am spus mai sus cum sta treaba. Nu's asa "experimentata" in ceea ce priveste sarcinile dar macar atat stiu si eu. happy