| Elenax123 a întrebat:

Imi fac giriji ca as putea avea hepatita... Am vrut sa ma ingras 2 kg pentru. ca eram prea slaba si atunci am inceput sa mananc mai mult. Cum nu sunt obisnuita sa mananc foarte mult, dupa o masa extrem de copioasa ma simt plina si nu mai vreau sa aud de mancare si nu mai am pofta la urmatoarea masa dar totusi ma fortez sa mananc. Azi am mancat, nu foarte mult, la amiaza dar parca totusi nu prea aveam pofta de pastrama ai si mi-a picat foarte prost si acum (dupa vreo 3 ore) imi e cam rau si nu vreau sa vad mancarea. Este posibil sa fac hepatita de la asa ceva? Exista vreo modlaitate de a ma ingrasa in afara de a manca asa fortat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi, nu manca mult deodata, iti fortezi organismul.

Manaca des, doar cat sa ai stomacul plin, dar fara a fi foarte satula. Si fa exercitii (flotari, abdomene, genoflexiuni, gantere, etc.).

| cupydo0n a răspuns:

Nu trebuie sa bagi in tine ca un porc ca sa te ingrasi insa si mancarea are un rol in treaba asta.
Personal nu vazut vreo intrebare de acest gen. Lumea in mod normal cauta sa slabeasca dar in fine.
Ca sa te ingrasi si ti-o spun din proprie experienta trebuie sa stai toata ziua pe scaun sa nu misti un degent de cum te scoli pana te culci, neaparat cand mananci sa o faci foarte repede ca si cum cineva ti-ar fura mancarea si seara manaca dupa ora 8 ceva din carne apoi o inghetata la desert iar pe noapte ia o sticla de coca cola langa tine sa o bei.
Eu de cand nu mai am de munca si stau pe TPU si raspund la intrebari am pus 8 kg pe mine, cei drept pe parcusul a cam 2 luni. Dar cu dieta care ti-am scris-o mai sus intr-o saptamana o sa fii de nerecunoscut.

O zi buna.

| giony54 a răspuns:

Nu manca fortat ca nu te ingrasi la comanda si hepatita nu se face asa.