| Missdaydreaming a întrebat:

Bunahappy Imi poate recomanda cineva un remediu natural pentru unghii? Probabil am cadenta de calciu, sunt mult mai fragile ca inainte si se formeaza chestii din alea albe pe ele, ca un fel de goluri in interior, stiti voi, e ceva destul de comun. De problema cu calciu m-am ocupat, insa imi puteti spune cum sa le fortific putin? Auzisem ceva cu usturoi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Bai caldute cu ulei de parafina pe care il poti cumpara de la farmacie sau daca nu zeama de lamaie la cateva lingurite de apa caldute.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si nu stiu ce sa fac sad