| Radu_Mihaela_Elena_1993 a întrebat:

Buna, imi puteti recomanda un medic chirurg in București va rog? Sotul meu a fost operat la Pantelimon de infectie intestinala/abdominala si nu se simte bine si am dori o a doua parere. Ma puteti ajuta cu o recomandare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Bogdan Diaconescu cel mai bun de pe planetă operează cancere intestinale și alte lucruri din astea extrem de complexe
Este super meseriași omul

| RxTx a răspuns:

Mergi la spitalul de urgenta că acolo nu ia nimeni ciubuc

Am avut eu probleme de 3 ori am ajuns acolo și foarte cinstiți doctorii

Mi-am rupt coloana
Mi-am rupt un tendon
Am înghițit un ciob de sticlă
Alta dată mi-ar blocase colecistul.

Profesioniști medicii de acolo
Nu cere nimeni nimic

Important este sa le vorbești frumos civilizat ordonat

| Sophieka a răspuns:

Era bine doua, trei pareri chiar si inainte de operatie.
Daca nu gasiti, mergeti in strainatate sau incercati la Cluj.
Mereu aud ca in Cluj sunt multi medici buni.

| RxTx a răspuns (pentru Sophieka):

Opinia mea: La care poți să ajungi doar prin pile cunoștințe și relații cu banul gros daca nu scoți banul nu te baga nimeni in seama.
Mă refer la medicii din Cluj
Tatăl meu nu a putut să se opereze la inima până când nu a dat cibuc

Voi considerați că e normal sa dai ciubuc să te opereze.

Alt om din toaca de pe la Reghin mâncasem ciuperci otrăvite și nu îl primea nimeni pentru că era pandemie dar mi-a spus că a dat ciubuc și gata toate ușile sau deschis