| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda va rog o crema foarte buna si eficienta pentru a trata cosurile dar si pentru a vindeca semnele? Mi-au aparut pe fata, mai exact in zona gatului inca de acum 3 luni niste cosulete ca o iritatie care apoi s-au marit si mi s-au intins si pe fata, doar pe obraji. Aceasta eruptie se manifesta prin niste cosuri mai mari care se formeaza sub piele si dor foarte tare, iar daca strang iese ceva de acolo, iar durerea devine si mai mare. E ceva care se muta parca dintr-un loc in altul, e ca o radacina care nu moare. Uneori se si inroseste pielea foarte tare. Am folosit o crema, mibazon se cheama, contine 3 tipuri de antibiotice si am luat-o de la farmacia veterinara. Cu acesta crema s-a vindecat foarte mult zona afectata insa acum cred ca s-a obisnuit pielea cu ea pentru ca radacina tot nu moare. Niciodata nu m-am confruntat cu o asa eruptie. Eu ma gandesc ca mi-a aparut pe baza de stres deoarece in vara am avut examenul de bacalureat. E posibil sa fie si ceva de la alimentatie (mentionez ca, consum aceleasi alimente ca si pana acum), sau sa fie o alergie la ceva si sa nu imi dau seama? Daca aveti idee ce ar putea fi va rig mult sa-mi ziceti sau sa ma ajutati cu un sfat, cu orice. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| oana5544e5 a răspuns (pentru VeraTPU):

Eu am probleme cu digestia, ma constip. E posibil sa fie vreo legatura?

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Îți recomand cel mai bun antibiotic natural și o cremă cu propolis: faci masaj zilnic cu acea cremă pe acele "coșuri".
https://www.comenziforever.ro/......opolis-ID8
https://www.comenziforever.ro/......creme-ID54