| Gabitzz a întrebat:

Imi tot cade parul incontinuu. Am mancat mai organizat si mai putin timp de un an un fel de cura de slabire prin care chiar am slabit foarte mult si a inceput sa imi cada parul si acuma e jumatate cat a fost pot sa spun.a fost foarte frumos si des si acum zici ca e puf..si e rupt, degradat..nu stiu ce sa fac.Am incercat tot felul de masti, am luat si vitamine speciale, dar nimic, tot cade. Acum mananc normal, chiar mult, toate substantele posibile laughing
Dar parul meu zici ca e mort. Vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Intr-adevar curele de slabire pot duce la caderea parului. Daca problema persista de mult timp, in pofida incercarilor cu vitamine si tratamente speciale pentru par, ar fi bine sa apelezi la un medic dermatolog. http://www.i-medic.ro/boli/caderea-parului-alopecia

| jamal000 a răspuns:

Incearca sa pui la macerat usturoi in gaz lasat o saptamana si apoi apleici pe par lasandu-l circa 20 minute inainte de a te spala! E eficient. Eu am folosit sampon frantuzesc Klorane cu quinina si niciun rezultat dupa un an si ceva si mai e si scumpicel.

| oanaro a răspuns:

Buna! Iti recomand cu incredere aceasta crema-tratament:
http://olx.ro/......27NVx.html