| anonim_4396 a întrebat:

Imi vine ciclul foarte neregulat, m-am gandit sa merg la ginecolog pentru a-mi da anticonceptionale.Trebuie neaparat sa-mi faca analize?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| andreutza20200101 a răspuns:

Mai bine ar fi sa intrebi un specialist despre chestiile astea, dar totusi eu zic sa-ti faci mai intai niste analize

| Stefanuut a răspuns:

Fara analize medicul nu iti poate dea anticonceptionale sau o reteta cat de cat bunicica pentru remedierea ta, deci in acest caz analizele ar cam fi obligatorii, si nu cred ca te-ar deranja, pentru ca sunt foarte folositoare niste analize, pentru tine sa afli cat esti de sanatoasa, nu pentru medic. Multumesc!

| sonyandy a răspuns:

Buna daca mergi la ginecolog da, normal trebuie sa iti faci analizele si medicul ginecolog iti va prescrie anticonceptionale potrivite pentru tine, acum doi ani cand am fost la medicul ginecolog pentru anticonceptionale nu mi-a facut analizele mi-a prescris anticonceptionale yasmin si am inceput sa ma ingras de la ele si aveam ameteli deseori asa ca le am intrerupt si am inceput sa iau marvelon si ma simt ok de la ele iar de slabit am slabit iar. practic ar trebui sa ti fac ca sa iti prescrie anticonceptionale bune pentru organismul tau. ca nu toate sunt la fel.