| sarah228 a întrebat:

In cat timp isi fac efectul 20 de pastile luate odata? Si cum e posibil sa nu patesti nimic timp de 6 ore? Nu am facut eu nimic. Incerc sa imi ajut prietena.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blackPug97 a răspuns:

Depinde si ce tip de pastile sunt. daca erau vitamine de exemplu, nu prea avea ce sa pateasca... poate sa ii fie putin rau de la o supra doza, dar nimic mai mult.
Poate nici nu o luat, si spune doar asa.
O prietena o luat odata un pumn de pastile(mai exact, combinatie dintre pastilele ce le avea prin casa)si dupa un timp o inceput sa i se faca rau si o vomitat tot pentru ca nu o putut organismul sa accepte atatea deodata.Toate sansele sa le dea afara organismul intr-un mod sau altul, if you know what i mean.Dar aici depinde si de organism.
Am citit odata pe internet despre cineva care din cauza ca o luat o supra doza de medicamente o ajuns in spital si, din pacate pentru el, o cam trebuit sa ii faca spalatura la stomac.(nu ii o experienta foarte placuta)

| sarah228 explică (pentru blackPug97):

Sedativ natural

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de pastile. In general, isi vor face efectul in 20-60 de minute. In general, daca iei 20 de pastile nu vei pati nimic (cu foarte putine exceptii) Este posibil, fiindca la putine medicamente 20 de pastile reprezinta o doza cu adevarat toxica. Iar prietena ta nu stie daca nu a patit nimic, poate peste cativa ani va face insuficienta hepatica sau renala ca urmare a pierderii silentioase a functiei hepatice sau renale ca urmare a toxicitatii pastilelor.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Incerci sa o ajuti sa faca ce? sa se dopeze cu pastile? daca vrei sa o ajuti spune cuiva matur ce face, prieten adevarat e cel care iti spune si cand gresesti nu doar te lauda.

| sarah228 explică (pentru nugasescusernameliber):

Incerc sa vad ce a facut. Eu nici nu stiam ce a facut pana aseara. Normal ca nu o lasam sa faca asa ceva