| Ioanallri19999 a întrebat:

Bună! In data de 21 august a fost prima zi de menstruație și ultima zi a fost in 25 august, din data de 5 septembrie seara sângerez ( sângerare ușoară+ durere de spate)normal trebuia să îmi vina menstruația in data de 22 septembrie... Se poate sa fie o posibilă sarcină? Menționez că am făcut test de sarcină și a ieșit negativ..Va mulțumesc frumos ????????????????????????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Normal, trebuie sa iti vina menstruatia in 22 septembrie, de unde ai ajuns tu la concluzia asta, ca asa este normal?

Normal este sa iti vina cand este normal pentru tine laughing adica daca ai ciclu regulat, o sa vina regulat, daca nu il ai asa, atunci vine cum i se scoala, ai priceput?

Deci tu acum ai descris aici un ciclu, care din datele aratate de tine ar avea 14-15 zile.

E bun, acu, vezi cand vine urmatoarea menstruatie si numeri zilele, ATENTIE numeri cate zile, nu date din calendar asa cum crezi tu ca e normal, pentru ca nu-i normal deloc ce crezi tu, ori cum crezi tu.

O sa tii minte data asta 5 septembrie seara, vezi cand vine iar menstruatia, numeri si ala este un ciclu.
Faci asa de cateva ori, apoi vei stii daca ciclu tau este regulat sau nu
Regulat este sa aiba mereu aceleasi numar de zile.
Daca e diferenta de la un ciclu la altul, atunci ai neregulat,

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate fii sarcina, dar este o infectie genitala sau ceva mai rau, fiindca sangerarile intre menstruatii nu sunt niciodata de bun augur, denotand o problema serioasa, posbil la: colul uterin, ovare sau uter.

Te sfatuiesc sa mergi la un gincolog pentru investigatii ginecologice.
Sanatate multa!