| ShREKT a întrebat:

In doua zile mi-au aparut dintr-una o gramada de cosuri rosii si urate (pana acum nu am avut cosuri rosii, doar normale). Stie cineva de la ce ar fi aparut si cum sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| liceu a răspuns:

Poate sa fie si o infectie. Stiu o prietena careia i-au iesit tot asa dintr-o data multe cosuri mari si rosi si si-a facut analize si i-au zis ca are infectie urinara.

| ioana2004 a răspuns:

Exista foarte multe creme si exfolianti pe care poti sa îi folosesti, dar inainte consulta un dermatolog. Si cosurile pot fi provocate de alergii, dulciuri si praf

| DanyelaM a răspuns:

Depinde. Pot fi de la varsta pe care o ai. La adolescenti ies foarte des. Poate fi de la praf sau de la transpiratie. Si mie imi ies multe cosuri cand da caldura. Trebuie sa te speli mereu cu apa si sapun si ar fi bine sa mergi si la farmacie sa ceri o crema pentru asa ceva. Incearca asa un timp si daca nu trec deloc trebuie sa mergi la medic.

| alexandra11cristina a răspuns:

Eu cred ca e de la soare si zic sa te duci la un dermatolog ca sa-ti dea o crema care sa te ajute sa scapi de ele! Mult succes!