| niic a întrebat:

in fiecare seara visez de vreo 2-3 ori, nu pot dormi deloc noapte din cauza aceasta, ma trezesc si ma ia cu greu somnul, am luat si pastile, dar nu au avut nici un efect. de fiecare data cand visez ma trezesc numai la ora 2 noaptea, credeti ca este ceva in neregula? ma inspaimanta aceasta cifra, credeti ca este vreo superstitie ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Fiecare om viseaza 3 minute in fiecare noapte, dar nu ne amintim mereu.E ciudat ca tu visezi de 2-3 ori in astea 3 minute, eu zic sa mergi la un medic... psihiatru.Nu-ti face griji, iti va zice doar sa te gandesti inainte de culcare la ceva anume sau ceva de genul asta big grin

| UPSsss a răspuns:

Nu este nici o superstitie treci printr-o perioada mai stresanta si subconstientul tau lucreaza fara ca u sa iti dai seama...si daca crezi in superstitii vezi ca exista dictionar de vise acolo poti afla semnificatia viselor tale.

| Capsă a răspuns:

Am gasit asta...nu stiu daca te ajuta prea mult - 2 - Dualitatea, Duada, diversitatea, armonia. Simbolistica viselor noptii din aceasta data : asociere, cooperare, alianta...