| yasminna a întrebat:

In seara aceasta cumnata mea m-a intreba de ce sotul sau nu suporta sa il atinga dupa o partida de amor? Nu am fost in masura sa-i raspund, si as intreba urmatorul lucru:exista un factor senzorial sau psihologic sau care este cauza pentru care unii barbati isi resping partenerele dupa ce fac sex?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am citit pe undeva o chestie legata de subiectul asta... Spunea ca barbatii traiesc foarte intens un act sexual... Din punct de vedere fizic si psihic... Ei daruiesc tot in timpul actului sexual si e suficient pentru ei... Daca vrem mangaieri si dupa, vrem sa prelungim de fapt legatura dintre noi... Dar ei nu stiu asta... si... fie se simt amenintati crezand ca mai vrem "o tura" si stiu ca nu pot in momentul acela (au nevoie de o pauza), fie... s-au consumat sufleteste suficient (sau prea mult) si nu mai vor genul asta de apropiere imediat dupa. Mi-am amintit unde citisem... Intr-o carte de la teora... Ghidul sexualitatii, parca.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, din pacate mai exista si "ciudatei: dintr`astia!, dar si la sexul opus, n-ai grija! Astea vin si din educatia nepotrivita, si din experiente neplacute, insuficienta cultura erotica, dar care e f. f. importanta!, si din respingeri neexplicate de catre ea, la momentul respectiv, etc... Trebuie dialogat dar nu e nici simplu, nici usor... Eventual revenit si cu alte detalii semnificative!

| bunica a răspuns:

Totul este de la sistemul nervos.

| yasminna explică:

As vrea sa adaug ca l-am intrebat pe sotul meu si a zis ca el nu are probleme in privinta asta din contra adora sa adorm lipita de el. Ce difera la barbatii acestia? O fii de la anumiti hormoni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru...