| andreyna a întrebat:

in ultima vreme ma simt foarte rau.Nu stiu de ce parca nu-mi mai pasa de nimic. Orice lucru care era odata pretios pentru mine acum nu mai are nici o valoare. Nici nu stiu daca mai vreau sa mai traiesc. Cu toate ca nu am probleme (in afara de probleme de sanatate). Nu pot sa-mi recapat fericirea pe care o aveam inainte. Nu stiu ce sa fac pentru ca sa ies din starea asta. Daca cineva ma poate ajuta, multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Orice persoana are si '' pase mai proaste''. Gandeste-te ca viata e prea scurta ca sa ne-o traim in depresii. Incearca sa petreci mai mult timp cu familia, prietenii, mergi la un psiholog... Bafta!

| neutrino a răspuns:

La suparare, omul mai vorbeste si prostii. Ia si culca-te, dormi, maine este o noua zi de care trebuie sa te bucuri.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| andreyna explică:

NU

| pbsolver a răspuns (pentru andreyna):

E clar, atunci esti in faza de negare

| laura1688 a răspuns:

Toti trecem prin momente de astea. Ar trebui sa-ti faci anumite activitati ce te fac fericita: (dans, sa mergi la cinema, un film de comedie, sport, plimbari prin parc, sa citesti o carte, etc). Sa nu te gandesti negativ si tot timpul sa faci ceva nou si constructiv. te pup

| titza a răspuns:

Mie imi suna a depresie, am fost si eu ca tine. Cauta consiliere psihlogica sau de ce nu tereapie alternatia cum ar fi yoga sau meditatia pentru mine astea au functionat.