| stweety10 a întrebat:

In ultimul timp am slabit foarte rau pentru ca nu mananc mai deloc. Am luat vitamina C, apoi Centrum, fara rezultate, ca tot nu am pofta de mancare. Ma gandeam ca poate imi mai stimuleaza putin pofta de mancare. Ce imi recomandati? Dar fara macaruri nesanatoase...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Jogging... dupa 40 de minute o sa mori de foame.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu mergi la doctorul de familie să-ţi dea să faci nişte analize? Ştiu că ideea de ace nu-i place nimănui dar e cel mai bine aşa. Primeşti un tratament în funcţie de rezultatele analizelor nu după ce-ţi spune X, Y.

| AlinaAndreea21 a răspuns:

Trebuie sa incepi sa mananci regulat mancaruri sanatoase.si sa continui sa iei vitamine. daca tot te simti slabita incearca sa faci un sport. daca nu faci tu niste exercitzii fizice.si de acum incearca cat poti sa mananci mai mult. daca faci cum tziam zis iti zic sigur ca o satz irevina pofta de mancare.mai ales de la sportwinking

| Zuzulina_9287 a răspuns:

Iti recomand vita aktiv si eu eram la fel ca tine dar acum mananc in disperare este un sirop pe baza de multe fructe o sa te ingrasi la loc
mult noroc
cauta in farmacii dar nu am luat de acolo

| candydream a răspuns:

Mergi la doctorul de familie sa iti dea ceva in plus fata de ce iei deja.Continua sa iei vitamine si mananca mancare bogata in:vitamine, proteine, calciu si fier.

| Pinkyyy;x a răspuns:

Paii pofta de mancare iti face si cavitul. de copii.http://www.mamanatura.ro/images/products/mamanatura.ro/cavit_biofarm.gif
sau incearca sa faci sport
si sa ai in program
cele 3 mese pe zi.

| dichi a răspuns:

Este foarte rau daca nu mananci nimic. O astfel de salbire nu este sub nici o forma sanatoasa deoarece pierzi mai multi muschi decat grasime. Grasimea ramane deoarece corpul tine de ea cand vede ca il infometezi. Vitamina C ar trebui sa iei undeva intre 2000 si 3000 mg pe zi ca sa ai un aport consistent sa iti faca pofta de mancare. Poti citi mai multe despre cum sa slabesti sanatos pe siteul www.cura-de-slabire.net. Succes

| fabiola a răspuns:

Incearca sa iei niste untura de peste si polen proaspat! In rest consuma multe legume si fructe de sezon! Nu strica sa faci niste analize medicale!

| SelenaDesire a răspuns:

Ai putea fi anemica! Pentru binele tau du-te la un doctor! Apoi, dupa ce vezi rezultatele, automat iti va da si recomandari. Iar cu ofta de mancare este un simptom foarte clar al acestei boli. POate chiar ai greturi sau ti-e sila de mancare. Am trecut si eu prin asta. Sper sa treci si tu.

Succes! :X

| d(eea)b a răspuns:

Scumpa mea stiu eu un remediu...nici eu nu aveam pofta de mancare deloc dar am cumparat tinctura de marar... dupa o cura de 1 saptamana. a inceput sa isi faca simtita prezenta in organism. dupa o luna rupeam frigiderul.Iti spun sigur ca functioneaza.