| Anonima298173839 a întrebat:

Bună!
În urmă cu 4 luni am rămas însărcinată și am fost nevoită să fac avort deoarece sarcina nu era viabilă
Acum, datorită inconștienței mele am rămas din nou însărcinată și nu îmi doresc să păstrez sarcina pentru că poate fi riscantă, având probleme de sănătate
Ce pot face? Se poate face altă întrerupere de sarcină atât de repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista medic specialist pentru a pune aceasta intrebare.

| Anonima298173839 explică (pentru darrio2007):

Știu și eu asta dar până atunci m-am gândit că poate cunoaște cineva această informație până să merg la medic pentru că aveam de gând să merg în România pentru procedură (eu fiind stabilită în Germania)
Și voiam să mă asigur, să nu merg degeaba

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonima298173839):

De ce vrei in Romania daca esti stabilită in Germania?
Crezi că te costă mai putin? Cu toate cheltuielie? Transport si etc!

| aditimus a răspuns:

Mergi la medicul specialist si iti va spune el insa daca ai probleme de sanatate cum ai ramas din nou insarcinata si nu te-ai protejat?

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la ginecolog si intreaba-l!

| Robert2526 a răspuns:

Se poate, dar o sa gasesti greu in Romania pe cineva care sa se bage sa iti faca intreruperea de sarcina asa ca iti recomand sa o faci in Germania, daca tot esti stabilita acolo