| Alexandrainfinit a întrebat:

Bună, înainte cu vreo doua saptamani sa îmi vina menstruația pentru prima data(acum 5 luni) a început ca secreția vaginala s-a schimbat, curgea mai mult și mai repede. Acum ar trebui sa îmi vina menstruația pe 14 mai(daca imi vine regulat) și acum iar îmi curge mult și repede și mereu simt zona intima umeda. Credeti ca îmi curge asa deoarece urmează sa vina perioada? De obicei asa imi curge înainte sau după dar ma deranjează super tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Secretia vaginala este diferita in anumite perioade ale lunii. Asta este foarte normal si natural la toate fetele si femeile.
Protejeaza-ti chilotul si spala-te dimineata si seara cu apa calduta si sapun bland, preferabil din cel pentru bebelusi, ca sa nu-ti iriti zona.