| PvlLuisa a întrebat:

Întrebare doar pentru cunoscători, este ceva cât se poate de serioasa.

Am 26 ani și farmacista mi-a recomandat Menosan pentru ca am dureri de sâni și sunt în perioada de slăbire.
Am menstruația regulata și nu am nici un fel de problema ce ține de aceasta. Menționez ca după ce am început sa iau capsulele s-au diminuat durerile dar am început la a 2 a capsulă sa am din nou menstra destul de abundenta. Credeți că este în regula sa continui sa administrez aceste capsule de la Menosan? Nu știu de ce mi-a prescris acest tratament atâta timp cât nu sunt la menopauza. Din păcate nu am sub nicio forma cum sa ajung la medicul specialist sau medicul de familie pentru ca cabinetul este la o distanta destul de mare de casa.
Mulțumesc anticipat!

Dau fundă celui mai bun, rapid și serios răspuns în ceea ce privește întrebarea pusa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

In primul rand nu se pot da tratamente online. Am vazut ca ai mai postat intrebarea pe un forum medical. Durerile de san pot avea mai multe cauze si numai un medic ginecolog iti poate da un tratament in urma unui consult si a unor analize. Din cum expui situatia cred ca te dureau sanii ca urma sa iti vina menstruatia, iar cura de slabire a dus la niste dereglari hormonale in corp.

Bula
| Bula a răspuns:

Suna-ti medicul (ginecolog sau in lipsa cel de familie) si vorbeste cu el.
Daca e nevoie, iti faci o declaratie, bifezi punctul 3 si mergi pana la cabinet.

| Donsavas a răspuns:

Menosan de la himalaya. Este doar un produs din plante. Nu ti afectează negativ organismul, doar reduce din simptomele suparatoare. Stai liniștită ca un tratament naturist nu ti va dauna

| PvlLuisa explică (pentru Donsavas):

Mulțumesc frumos

| PvlLuisa explică (pentru Donsavas):

Ma gândeam ca este pentru menopauza și de asta am zis sa mai cer niște păreri asta pana ajung la un medic

| Donsavas a răspuns (pentru PvlLuisa):

Nu este neaparat pentru menopauza