| MaximAnaMaria a întrebat:

Buna, întrebarea mea este pot folosi kanamicina pentru un pierce in buric? Ca s-a infectat de când l-am pus și am folosit cicatrizin, l-am mai scos acum din când in când și inauntru este ceva ca un dop umflat și când apăs puțin curge infecție cu sânge.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai pune cercel in buric, ca faci septicemie si poti sa mori. Din pacate nu glumesc, fiind cea mai periculoasa zona unde nu este indicats a pui nimic, fiind legatura cu organele interne.
Fugi urgent la spital sa te curete, ca nu este de gluma cu infectia din burta ta!

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai infectie. Mergi la medic.
Si lasa pierceingul, o infectie nu e deloc sexy.