| angelwithgreeneyes a întrebat:

la 10 ani ce greutate ar trebui sa am?

funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este cu minus 10 decât ai în înălțime!
Pa, pa.

neluL
| neluL a răspuns:

Greutatea este in functie de inaltime (nu de varsta)!

neluL
| neluL a răspuns:

Normal trebuie sa ai 30 de kg!

| Ana a răspuns:

Depinde si ce inaltime ai.

| JeffHardy2011 a răspuns:

Buna!

La 10 ani trebuia sa ai cam 39-40 kg.

Pa, pa.

| Lorє๔คnค a răspuns:

Poti sa o aflii singura/singur de aici:

http://www.calcule.ro/......copii.aspx

Greutatea ta nu trebuie sa fie mai mica decat 29, 44 kg si mai mare decat 41, 94.

Daca ai o greutate care se incadreaza intre cele doua pe care mi le-a dat site-ul de mai sus, atunci inseamna ca ai o greutate normala, si nu mai trebuie sa mai slabesti.

Succes si numai bine!;)

| deutzik34 a răspuns:

Eu am 11 ani dar trebuie sa ai maxim 40 eu am 37

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 30 de kg

| angelwithgreeneyes explică:

Am 1, 40 inaltime

| angelwithgreeneyes explică:

Am 1. 40 inaltime
big grin

| AframyK a răspuns:

La 10 ani ar trebui sa o greutate intre 28 - 33 kilograme, dupa parerea mea.