| anonim_4396 a întrebat:

Buna! La începutul lunii am inceput sa iau anticoncepționale și acum ar trebui sa îmi vina ciclul. Le iau din cauza durerilor insuportabile din timpul menstruației, luna aceasta ar trebui sa mai am dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ionelab08 a răspuns:

Anticoncepționalele previne o sarcină, dacă le iei nu o sa mai ai un flux asa abundent și durerile nu mai sunt ca înainte

| Floridori a răspuns:

Daca sunt prescrise conform profilului tau hormonal, ar trebui sa diminueze durerile.