| anonim_4396 a întrebat:

Buna lume deci azi am cam exagerat cu bautura am baut o bere la 2 litri si un lichior si iar o bere infine combinatia perfecta, acum ma doare capu de imi sar draci si imi vine sa vomit, dar treaba e ca mie imi e cam frica sa vomit asa si cand incerc sa vomit imi bate inima tare de tot si repede si incep sa tremur tot, ce sa iau sa imi treaca seznatia asta? e bun daca iau o lingura de ulei de floarea soarelui? sau ce sa iau ca nu am nimic acasa. nici-o pastila in sensul asta sad ajtati-ma ce sa fac, imi promit ca altadata numai combin bauturile asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| greieras a răspuns:

Buna ma numesc Mirela si sunt asistent generalist pot sa iti spun doar ca alcoolul deshidrateaza deci incearca sa te hidratezi cu foarte multa apa minerala de preferat si ar fi bine sa mananci ceva consistent iti dau sfaturile astea destul de bune daca nu ai pastile de mahmureala laughing bafta si alta data bea numai bere tongue

| Cătuna_Voicu_1992 a răspuns (pentru greieras):

Salut mirela. vreau si eu sa îți cer câteva sfaturi

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Mda, promiti azi si faci maine la fel. am trecut prin asta. ce trebuie sa faci tu data viitoare (pentru ca acum nu mai e nimic de facut, doar sa suferi) e sa te hidratezi odata cu bautura alcoolica
(mai ales daca e o combinatie).

| nikol a răspuns:

Bea acidulat iti va elimina gazele din stomac si te vei simti mult mai bine.

| Magnific a răspuns:

Io incerc sa vomit dar nu prea vrea sa iasa laughing lamaie nu am. picaturi nici atat laughing of of. happy multumesc tuturor

| Evolution a răspuns:

Încercă lămâie cu zahar... sau dacă ai picaturi delea să nu vomiţi... dacă vomiţi s-ar putea să iasă cu sânge happy(nu glumesc şi nu în sens figurat) oricum faci ce faci dar încercă sa adormi dar fără somnifere (dacă mai i-ei şi alea s-ar putea să nu te mai trezeşti)

| xamix a răspuns:

Zeama de varza big grin, sau picaturi anti voma, vezi tu

| Antonio_3354 a răspuns:

Incearca sa vomiti dupa aia o sa te linistesti.happy