| cristina_3929 a întrebat:

luna trecuta pe 12 mi-a venit pentru prima data ciclu... dar luna aceasta nu mi-a venit...sa fie ceva normal sau...crying...imi este frica...astept rasp voastre...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e normal sa ai dereglari in primii doi ani. Daca ai avut cumva contact sexual (desi imi inchipui ca n-ai mai mult de 12 ani), atunci ai putea fi insarcinata. Nu esti insarcinata daca te-ai masturbat singura sau daca te-ai sarutat cu un baiat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva normal.Totul depinde de organismul tau. Unele fete au ciclu regulat (uneori se mai deregleaza dar isi revine ritmul pe care il aveau) altele nu il au asa regulat.Totul depinde de persoana respectiva, de schimbarile care intervin.Nu te impacienta e ceva normal.La tine se va regla din mers ca sa pot spune asa.

| elena a răspuns:

Ai facut sexd intre timp?
Sincer, altfel nu primesti raspuns, si totul pe date, ca sa fie problema rezolvata...