| elenaaaa1409 a întrebat:

Bună,

Luni sunt programată la o operație, însă eu nu am cardul de sănătate emis. Mi s-a comunicat de la spital ca îmi trebuie adeverință de la CASMB, dar doamnele de acolo spun ca acea adeverință nu se mai eliberează deoarece medicii văd direct în sistem ca ești asigurat… ce să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Da, vad direct in sistem.
Puteti vedea si dumneavoastră accesand CNAS verificare asigurat.
Totusi era bine daca va dadeau ceva la mana, in caz ca sistemul nu merge.
Dar sa speram ca nu este cazul.
Spuneți la spital ce v au raspuns cei de la CASMB.
Sanatate,

| Denisa0954 a răspuns:

Dacă intri pe site ul de la cas, îți bagi acolo cnp și poți vedea singura dacă ești asigurata și scoate acea pagina la imprimanta.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Sună la spital și comunicați ce vi s-a spus de la CASMB. E posibil ca să nu existe o legătură corectă între unitatea medicală și CASMB.
Oricum, încercați astăzi să vedeți dacă este cum v-au spus la CASMB sau cum v-au spus la spital.
Sănătate!