| VreauMiere a întrebat:

M-am infectat la o masea. Am luat antibiotic. Pot sa ma spal pe dinti, evitand zona unde este maseaua afectata sau macar sa ma clatesc cu pasta pe dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Spala-te pe dinti si ai grija de maseau afectata. Orice carie netratata se poate complica.Pentru ca sa zambesti trebuie sa ai dinti sanatosi!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Antibiotic cine ți-a spus să iei?
Da, te poți spăla.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Lol din contră este indicată o igienizare cât mai bună asupra dintelui afectat!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te speli pe dinţi liniştită!

Toate cele bune.

| mona a răspuns:

Te poti spala normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te poti spala linistit pe dinti.
Te pup!

| Ea12345 a răspuns:

Da, e chair recomandat sa nu intrerupi spalatul, sa nu se inmulteasca bacteriile.

| Matt24 a răspuns:

Da,poti,eventual foloseste apa de gura. Daca situatia se complica, fugi la neanea dentist.