| FlorinaRuby a întrebat:

Bunahappy m-am lovit la picior si s-a umflat.ce sa fac sa imi treaca cat mai repede?sad FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune comprese si tine-l intins, dar ridicat usor pe o perna.

| bacterie a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect

| anonim_4396 a răspuns (pentru bacterie):

Merci!

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Pune-ți o compresă cu gheață.

| dodo1530 a răspuns:

Sunt de acord cu unuldinceimulti, insa mai poti face un masaj cu ocrema, dar usor nu amasat. Precizez ca, compresul sa fie rece. Oricom nu apasa prea tare pe zono, incetineste procesul de refacere.
Insanatosire grabnica! big grin

| vali1985 a răspuns:

Pune comprese cu apa rece.
Sper sa te faci bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda. Te simti mai bine?

| nuamnumedececontinuuisacitesti a răspuns:

Du-te maa la spital!

| HannibalBarkas a răspuns:

Ia un taxi si du-te la urgenta sa te vada un medic happy pe bune... repede