| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

M-am operat la maxilar, mai degraba la cei doi dinti din fata, mi s-a taiat carnea care nu permitea celor doi dinti din fata sa se apropie in urma tratamentului cu aparat dentar.De cateva zile, cam 2, imi sangera noaptea, iar dupa 1 zi sau 2 nu a mai sangerat, ceea ce inseamna ca e bine.Insa langa buza de sus, pe gingie, unde sunt operat, s-a inrosit si a inceput sa apara o pata alba ca si cum ar fi o besica.Va trece sau am facut ceva de genul puroi? Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian926a a răspuns:

Nu aia se numeste afta, a aparut pentru ca ai mancat sarat, sau otet, sau ai muscat buza. sa nu cumva sa o storci, sa dai cu tantum verde spray, de cate ori vrei tu pe zi nu conteaza ca pe eticheta scrie ca de maxim 5 ori pe zi, e foarte bun.

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Gingia tratata cu laserul pentru țesuturi moi are in mod normal acel aspect albicios, semn ca se vindeca. Nu zgândări, o sa arate bine in câteva zile. Nu este aftă, asa cum s-a spus mai sus.

| Adrian926a a răspuns:

O sa treaca intr-o saptamana, incearca sa bei multa apa sa nu ai gura uscata sa bei minim 1 litru de apa sau chiar 2 litrii, sa nu uiti sa cumperi tantum verde spray, dai un puf pe afta. bafta