| Innamya a întrebat:

Buna,m-am trezit cu o durere în sânul drept, apoi am depistat un nod încă mai mă doare, am 14 ani.CE poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e la sfârc, posibil ca iti incepe pubertatea. Dar nu strică un control la medic.

| Innamya explică (pentru darrio2007):

Da este la sfârc, nu mai mă doare așa tare dar se simte un glod.îmi va trece?

| darrio2007 a răspuns (pentru Innamya):

Da, vei simti la fel si la celalalt cat de curand. Va trece de la sine. Grija mare sa nu te lovesti in acest timp.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar ce iti va spune medicul, cand mergi la consultatie.

| AliGab a răspuns:

Daca ai nodul la san si te doare, te duci si ii spui mamei tale. Si eu am descoperit cand avea 16 ani, dar nu ma durea. I-am spus mamei si amfoat la doctorul de familie, care mi-a dat trimitere, apoi am fost la specialist. La mine nu a fost nimic grav, ca dovada ca si acum, dupa 22 de ani, nodulul este tot acolo, in aceeasi pozitie si aceeasi marime.
Insa orice nodul la san trebuie investigat pentru a exclude situatiile grave.

| Innamya explică (pentru AliGab):

Nu am.Și nici cu rudele sau prietenii înțelegi tu.A început să îmi crească burta și nu incetleg de loc ce ar putea fi. Sunt pe stop acum dar nu am nici o durere este normal?

| MValentin a răspuns:

Bună, bună. Dacă ai depistat un nodul in zona sânului tău drept este foarte important sa comunici asta cu mama ta cat mai repede posibil.
In funcție de ce simti/si ce depistează si mama ta veti face niște analize poate, dar cum am spus. Spune-i cat mai repede ei.