| anonim_4396 a întrebat:

ma doare foarte rau maseaua si nu pot merge astazi la doctor.Am luat un ketorol si un parasinus dar degeaba.Ma doare mai tare... aveti vreo idee ce sa fac? Nu imi mai simt deloc toata partea dreaptasad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deea221 a răspuns:

Apa rece, ghetata sau tuica sunt o metode des folosite de multi oameni si cu un rezultat in 80% din cazuri, in cazul meu functioneaza
pastila roz facatoare de minuni in cazul meu este Ibalgin, buna de dureri de masele, menstruale etc, nu e indicat sa iei mai multe patile de o data, asa ca mai bine incerci apa sau gheata sau tuica

5 răspunsuri:
| lcmbobovl a răspuns:

O fiola de algocalmin ar fi perfecta. Trebuie sa te prezinti de urgenta la medic deoarece poate fi vorba de o infectie destul de serioasa. Multa sanatate!

| Jason80 a răspuns:

Incearca un aulin sunt si pastile si sunt si pliculete...sunt f bune eu asa luam cand ma durea maseaua rau de tot... dupa un timp insa am apelat la un stomatolog (ceea ce te sfatuiesc si pe tine)

| vaiana a răspuns:

Depinde cum stai cu stomacul. daca stai bine pune o pastla de aspirina intr-o lingura, stoarce zeama de lamaie pana se umple lingura.vezi ca aspirina incepe sa se topeasca asa ca ajut-o putin cu degetul mic...bea cu apa. efectul se va vedea in max 5 min.eu mai folosesc si in caz de nevralgii, dureri de cap stil migrena... ok

| florin193 a răspuns:

Cel mai bine, te duci la magazin si cumperi o sticla de Stalinskayawinking
iti trece imediat durerea (pe bune) dar o sa iti faca rau daca ai luat medicamente inainte
bafta

| DanielaMiky a răspuns:

Tador 1 pastila sau 1 jumatate de pastila este antiinflamator si te va calma happy