| UnZambetPentruToti a întrebat:

Ma doare gatul. Imi dati un tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te doare in gat fa din ora in ora galgara cu lamaie+miere si apa si sare grunjoasa. In doua zile trece. STOP CEAIURILOR FIERBINTI, ci doar caldute.

8 răspunsuri:
| HellYeahChristine a răspuns:

Vezi vreun medic sau farmacist pe aici? Sau tu asa de fel ai incredere in oricine?

| panteravalcea a răspuns:

Multe ceaiuri fierbinti

| UnZambetPentruToti explică:

Mi-am pus doar o parere stiu un tyratament dar vreau sa vad ai multe. sa ma vindec mai repede. mersi pentru tine imi raspunde

| zdrangoi a răspuns:

Tratamentul ti-l prescrie medicul.
Noi doar ne dam cu parerea.
Asa ca cel mai bine du-te la doctor!

| EmaS a răspuns:

Bea fervex caldut, multe ceaiuri, strpsils cu lamaie, si stai la caldurica.Sanatate!

| Posesiv a răspuns:

Fervex si Trachisept sunt cele mai bune pentru gat.

| iceman12 a răspuns:

Si pe mine dupa ce am venit de la spital ma durea gatul.Eu am luat faringosept si propolis c

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa te consulte si sa-ti prescrie tratament. Poate ai nevoie de antibiotic.