| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare umarul drept foarte tare, s-a si umflat.Cand il misc ma doare tare crying.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lynna a răspuns:

Du-te la medic. Si mie mi s-a intamplat, dar la mine a trecut cam in doua zile. Deci poate sa treaca de la sine, dar daca persista, du-te la medic. Bafta!

8 răspunsuri:
| GreenPannnda a răspuns:

Te ocupi cu sportul? Daca da, atunci cred ca ai o febra musculara...eu cind am avut una, pai nu prea m-am fortat, si deci am rezistat un timp, apoi iarasi am inceput... Insa daca nu de la sport? Deci m-am gindit asa bine, insa nu prea stiu cu ce sa te ajut sad Bafta! Sper ca o sa rezolvi treaba happy

| Lidermann a răspuns:

Sa te duci la medicul de familie sa te consulte, si daca nu e grav iti da ea ceva reteta! si daca e grav iti fac o trimitere la ceva medic sa te consulte! Si ai grija de tine! Pace!

| sergiu51 a răspuns:

Salutare eu cred ca ar trebui s amergi cat mai repede la un medic

Răspuns utilizator avertizat
| kyte a răspuns:

Probabil nu isi face ungerea bine.Verifica daca mai ai ulei, daca nu mai ai alimenteaza cu nuci sau alune.sunt cele mai bune. Daca nu te-ai lovit sau nu ai avut vreo trauma asupra lui e cam absurd sa te doara.dar se mai intampla. Oricum daca persista mergi la un medic!

| HoneyPot a răspuns:

Pui punga cu gheata de 3 pana la 5 ori pe zi cate 15 minute. Nu iti mai misti umarul o perioada si in cateva zile trece. Daca ai peste 16 ani, nu esti alergica si nu ai probleme cu stomacul recomand si un ketonal de 3 ori pe zi.

| Azµre a răspuns:

Vezi medicul de familie, poate fi o deplasare, pentru durere poți da cu diclofenac gel, e foarte bun.
Multă Sănătate.

| onasis1961 a răspuns:

Foloseşte ceva antinflamatoare.