| bombonikrouz a întrebat:

ma numesc marinela si am 16 ani sunt din calarasi am 1, 55 si 42 de kg. mereu mi-am pus intrebarea dc sunt asa de slaba ma uit la unele fete care sunt mai"plinutze" si as vrea sa fiu si eu multe fete mi-au spus ca sunt slaba si eu am pus la suflet vb spuse de ele si ma consumam in sinea mea chiar si plangeam prietenul meu imi spune ca sunt bine asa cum sunt ca nu sunt asa de slaba cum cred eu doar ca sunt prostuta si ma iau dupa unele si altele! dar eu nu prea il bag in seama cand imi sp vb astea colegele mele imi spun ca am un corp superb si ele ar vrea sa fie ca mine mi-au sp ca am ce sa arat dar unele imi spun ca sunt prea slaba ce manac de sunt asa cateodata mai si plang din cauza asta si imi detest picioarele mentionez ca am forme sanii, fund dar ca picioarele ma supara. dragii meii spunteti-mi sunt slaba? voi ce parerea aveti daca citi intrebarea mea va rog lasati-mi si un raspuns ca nu va costa nimic si nu fiti rautaciosi cu mine va rog astept raspunsuri din partea voastra va pup!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BETTYNA a răspuns:

Buna, eu cred ca esti perfecta asa cum esti si cine te place cu adevarat te accepta asa cum esti tu si nu iti face observatii indiferent de cum ai arata.Si despre acele fete care iti spun ca esti "prea slaba", poate sunt invidioase pe tine.pa pa

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

1,55 =cam foarte mică, fă baschet și ceva gimnastică și 42 de kg== mănâncă ouă și lucruri care au calciu respectiv lapte și produse lactate și spanac și creier și vitamina D și stai la soare!, (și lecitină ), că ai și o carență de calciu și de vitamine și de micro-elemenți! și nu mai ține cură de slăbire!

| MMihai a răspuns:

Trebuie să mănânci și pește ( și să bei o linguriță de untură de pește cu zeamă de lămâie în 2 reprize zilnic, acum vara iar iarna 1-2 linguri!), și ciuperci și fructe și legume, (cât mai multe fructe și legume crude ), dar și legume uscate fasole, soia etc., dar și carne și ciorbe, că tu ai carențe de vitamine și de micro- elemenți, pe lângă că ai fost puturoasă și nu ai făcut suficientă gimnastică și suficient sport!
Singura ta preocupare a fost să te auto -alinți -- bombonikrouz--și să te întrebi, cum arăți ca gagică ( „ îmi detest picioarele ", menționez că am forme sânii, fund dar ca picioarele ma supără ), etc!

| ZoeyMe a răspuns:

Eu cred ca stai binisor pe langa mine.crying( La 1.60 am 41 kg.Macar tu ai forme.Nu mai baga in seama persoanele rautacioase care probabil ar vrea sa arate ca tine. Daca ai fi mai plinuta ti-ai dori sa fi asa cum esti acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutatea este una cat se poate de normala,dar depinde,bineinteles,cum este distribuita.Din ceea ce ai scris, in schimb, reiese ca esti foarte ok asa cum esti.Nu-ti face probleme de ceea ce spun unele persoane,parerile sunt impartite,iar preferintele difera,de asemenea,de la om la om. Unii prefera fetele mai plinute si, de aceea, au tendinta sa spuna despre o fata potrivita ca este slaba.Asta nu trebuie sa te descurajeze deloc,singura parere care conteaza este, de fapt, a ta.In prezent esti cam nesigura si usor complexata,fara un motiv intemeiat,(lucruri cat se poate de normale in aceasta perioada a vietii), dar aceste "probleme" se vor rezolva de la sine, cu timpul.Numai bine.

| clauditssaa a răspuns:

Mai mihai ce miai insirat tu acolo bla bla bla sa stii ca eu nu am sa mananc si ce te preocupa pe tine daca eu mi-am pus bombonikrouz?