| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ma poate ajuta cineva cu o recomandare, va rog?
As dori, daca stiti, un medic dermatolog bun, din Bucuresti, care in urma unei consultatii sa nu prescrie doar o crema, ci genu de medic care iti da si analize, care face o diagnoza completa.
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul tau ai nevoie de un endocrinolog, care sa-ti prescrie analize endocrine/ hormonale, punandu-ti un diagnostic corect, si cautand sa trateze cauza reala a problemei care genereaza ceea ce ai tu.

3 răspunsuri:
| AllanClare a răspuns:

Mai,nu ai nevoie de niciun tratament cu chimicale pe fata sau de pastile.Pur si simplu mananci mancare(adica mancare sanatoasa-restul de prostii nu se pot numi mancare) si transpiri.

| Mussette a răspuns (pentru AllanClare):

Faza naspa e ca problema o am de ani si ani de zile...chiar daca am avut perioade in care am mancat pe cat se poate de sanatos, tot nu s-a simtit vreo schimbare; de aceea tind sa cred ca e ceva din cauza organismului sad nu e o problema la nivelul fetei, sau sa necesite creme, ca am mai folosit crme si sunt de moment....cred ca e ceva mai complex straight face

| AllanClare a răspuns (pentru Mussette):

Viziteaza un dermatolog, oricare.El iti va prescrie un regim in functie de simptomele proprii.