| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ma puteti ajuta, va rog! Am herpes la buza, dar deja dispare, se cicatrizeaza, aproape ca nu se mai vede nimic.Ma pot saruta cu prietena? Sau cat timp sa mai astept, ca nu mai rezist? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai daca pe prietena ta nu o deranjeaza herpesul ala nu vad de ce nu v-ati putea saruta.Atentie doar sa nu rupeti crusta aia.Adica lent.Bafta!

| Minnie a răspuns:

Indiferent daca ti-a trecut sau nu, rana fizica efectiv, virusul se ia prin sarut. Deci, chiar daca nu ai rana pe buza efectiv, tot se ia si cine l-a luat il va avea toata viata si apare in momentele de stres, imunitate scazuta si la schimbarea anotimpurilor. Daca la asta te-ai referit...la posibilitatea de a-l lua si iubita ta...

| face2face_5926 a răspuns:

In general 7 zile e virusul activ, acum fa tu calculele