| Dadadadanu a întrebat:

Buna,ma scuzați de intrebare…
Stie cineva vreo modalitate eventual un loc unde se poate beneficia de un aparat dentar gratis?
Poate suna prostesc dar am foarte mare nevoie și am doar 17 ani și ma întrețin singura și din pacate nu îmi permit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, sistemul sanitar nu acopera aparatele dentare, asta fiind obligatia parintilor tai sa-ti cumpere si sa plateeasca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sună prostesc, dar nu există un asemenea loc.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In ce oras? As putea sa te directionez catre un medic stomatolog, dar nu am pile in toata tara...

| MihaiSpeedster a răspuns:

Ne pare rău, dar nu te scuzăm pentru întrebare. Să-ți fie rușine pentru tupeu!
Hai că glumesc, sper să nu iei în serios. A mai întrebat cineva acum câteva săptămâni, mi se pare că la Asistență socială sau Protecția Copilului pe lângă primării există niște programe de genul ăsta.
Doamne Ajută!