| bombonica22 a întrebat:

Buna, ma tot macină ceva... eu iau anticonceptionale Artizia cam de 4-5 luni, recent m-a luat o răceala foarte puternica și am fost nevoită sa iau antibiotice și multe alte pastile. știu ca teebuie sa ma protejez in plus o săptămâna cât iau antibiotic și o săptămâna după, ceea ce ma nelinisteste este ca parca am o urinare mai deasa. adică nu fac puțin și des, poate sa fie o urinare normala dar la scurt timp. Credeți ca pot fi însărcinată? Ciclul mi-a venit pe 28dec, dar m-a ținut 3 zile ai nu a curs așa mult, in fine știu ca așa trebuie sa curgă normal de la AC. Și am sesizat ca ma mai jenează așa. uneori ovarele, dar nu rău; doar ca sunt eu panicata. Deci? Pastilele au fost luate mereu la aceeași ora, fără grefa, fără ceai de sunătoare... ma gândesc ca poate fi ori de la prea multe pastila, ori am o răceala jos. Dar iau Zinat ca și antibiotic. Mulțumesc pentru răspun!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| costache1234 a răspuns:

Ia un test de sarcina si de calmezi il gasesti la farmacie si in legatura tu pastilele ai grija la ficat nu-s bune atat de multe crede-ma ca stiu ce zis u cred ca este bine sa amesteci anticonceptionalele cu antibioticu pot face o reactie proasta

| bombonica22 explică (pentru costache1234):

Nu te supăra dar vorbești sa nu adormi? Nu ești in cunoștiință de cauza după cum observ happy

| costache1234 a răspuns (pentru bombonica22):

Ai zis ca tie frică ca esti însărcinată fa un test sa vezi daca da sau nu ceam zis