| ghiCIne a întrebat:

Mai mereu am mainile si picioarele foarte reci. Medicul mi-a prescris intr-o perioada sa iau fier, dar dupa o luna de tratament nu s-a produs mare schimbare.
Nu as dori sa abuzez nici de tabletele de fier sa nu apara reactii negative.
Care credeti ca ar fi problema? As putea avea mai degraba probleme cu circulatia sau altceva?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,ai circulatia periferica proasta. Multe persoane sufera de asa ceva.
Uite unul din siturile care trateaza subiectul acesta. Sunt multe pe net. Consulta-le si alege ceea ce ti-se potriveste.
https://www.farmaciata.ro/......efectuoasa

2 răspunsuri:
| baime a răspuns:

Exact. Ai probleme cu circulatia sangelui. Si eu am aceeasi problema. Chiar si vara am mainile si picioarele reci. Mereu sunt asa. Iarna e cel mai dificil pentru ca e frig si afara si in plus sunt si mainile si picioarele reci.te ia frigul mai tare. Daca mergi la farmacie si ii spui farmacistei problema...o sa iti recomande niste pastile. Nu cred ca are legatura cu fierul. Incearca asa. Si ai grija de tine.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Medicii inca nu au raspunsuri la toate problemele.
Ar trebui sa ceri mai multe pareri la mai multi medici si o sa obtii tratamente diferite in functie de spagile date de casele farmaceutice.