| Adina6 a întrebat:

Buna. Menstruatia mea a durat multe zile in ultimele luni si am luat 3 Luni la rand clorocalcin spre sfarsitul menstruatiei pentru a scurta durata. Acum, imi intarzie menstruatia. Poate fi din cauza clorocalcinului? Am facut test de sarcina si este negativ. A avut cineva a avut experiente similare cu clorocalcin? Va rog raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut sex neprotejat in perioada fertila, poti fi gravida.
Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Adina6 explică (pentru Violleta2022):

Au trecut Mai mult de 30 zile. Am facut 3 teste de sarcina, toate negative.

| Robert2526 a răspuns:

Ai luat combinat cu vitamina K? Ai avut mici sangerari? pete maro?

| Adina6 explică (pentru Robert2526):

Nu. Doar am laut cate o lingurita/zi in ultimele zile de ciclu, cam 3 luni la rand

| DontActLikeMe a răspuns:

Nu. Este o dereglare hormonala.