| AnaThisIsMe a întrebat:

Mentionez ca am 12 ani.De 2 ani cred sau chiar mai mult nu pot sa respir.Adica e nevoie sa trag cu toata forta aer in piept si tot nu e suficient.Pe la varsta de 9 ani am facut un atac de astm...cam asa era dupa simptomele mele...nu puteam respira adanc dar eu nu am astm.Pe langa asta obosesc foarte repede.Uneori si stand linistita ma simt dintr-o data obosita. Uneori simt ca imi bate inima foarte tare si acest lucru cauzeaza si el la randul lui oboseala si ma face sa respir greu.Mentionez ca am facut 6 operatii datorita une malformatii din nastere.Nu stiu ce sa fac sunt constienta ca poate fi ceva grav dar nu pot sa stiu cu exactitate ce.Va rog frumos sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Aretha a răspuns:

Cu ce te poate ajuta un copil de 15 ani ca mine? Am si eu multe probleme si doctorii nu le pot rezolva, dar sa stii ca nu gasesti doctori profesionisti care sa-si piarda timpul pe net.
Of...chiar nu am ce sa-ti spun...

| AnaThisIsMe explică (pentru Aretha):

Pai stiu. ziceam ca sa nu ma avant in necunoscut...asa ca am cerut o idee...dar mersi oricum