| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Mi. a aparut cateva bubite ca de ciupitura de tantar, ma mananca, dar il locul in care sunt eu aici nu sunt tantari. sunt in Germania. deci ciupitura e rosie, denivelata, si ma mananca. Poate fi toxinfectie alimentara?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Eu m-am scarpinat eram transpirata umarul sa frecat de tricou si am bubite rosii.de la caldura a aparut o iritatie.am dat cu rivanol si apa oxigenata si nu au trecut.

| gogusamsung a răspuns:

În românia ți-ar fi dat baneocin la farmacie. Vezi dacă găsești așa ceva unde ești tu. Sau triderm crem (substanța activă e betametazona) Dacă nu dă nici un semn de îmbunătățire, mergi la medic.

Aș spune că intoxicația cu alimente iese din discuție pentru că ai fi avut probabil și alte simptome. Vezi totuși să nu ai păianjeni sau purici. Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat