| relaxo a întrebat:

Buna mi-am pus pircing in buza si mi sa umblat buza putin dar nu ma doare nu nimica doar s-a umflat este cumva inefectie si cum fac sa treaca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pune ti si in limba eventual si in partile genitale ca sa fie bine si sa faci o infectie de nota 10 poate asa te vei lecui de belciuge.hooooo

| virshabhasthira a răspuns:

Daca ti-ai pus pircingul de ceva vreme si umflatura inca mai persista de atunci este posibil sa ai o infectie, cu toate ca sunt slabe sanse daca nu te doare si nu ti-a puroiat inca. Daca ai pircingul de putin timp, cateva zile este normal sa ai buza umflata. Pune un cub de gheata ca sa se retraga umflatura si incearca sa te speli cu ceai de musetel sa nu ti se infecteze.